Evlenmek için gazete ilanı

Evlenmek için gazete ilanı
Gazeteler iş, eleman, arsa, ev ve kayıp ilanlarından sonra evlilik ilanları da almaya başladı. İşte örnekleri;Abone ol

Daha çok psikolojik sorunları olan vatandaşların evlilik ilanı verdiğini söyleyen Kocaeli Gazetesi Reklam Müdürü Nurettin Kolaylı, evlilik ilanı veren vatandaşların genelde aynı kişiler olduğunu belirtti. Bu kişilerin 3 ayda bir "evlenmek istiyorum" şeklinde gazeteye ilan verdiğini aktaran Kolaylı, "Evlilik ilanlarını verenler daha çok psikolojık sorunları olan ve emekli olmuş yaşlı insanlardan oluşuyor. Bu kişil mide baypası er içine kapanık, evlenememiş, evlenmek isteğini çevresindekilere açamamış kişiler.

Gazeteye ilan vermek için geldiklerinde, ilanda isimlerinin yer almasını istemiyorlar. Bizde bu ilanları isimsiz olarak, aradıkları kişilerin sadece kişisel özelliklerini yazıyor, bir de ulaşabilecekleri telefon numaralarına yer veriyoruz." şeklinde konuştu.

Evlenmek için gazeteye ilan veren 39 yaşındaki Alper Erdem isimli şahıs bir çok kez ilan verdiğini; ama hala kendisini arayan birinin olmadığını söyledi. Kendisinin mühendis olduğunu ve bir devlet kurumunda çalıştığını aktaran Erdem'in Kocaeli Gazetesi'ne verdiği ilanda şu ifadeler yer alıyor:

"39 yaşında devlet kurumunda çalışan bir beyim. Evim ve arabam var. Hiç evlenmemiş 27-30 yaşlarında ev kızı, çalışan veya öğretmen bir bayanla evlenmek istiyorum." İlanın altında telefon numarasını da veren Erdem, bu yöntemi şansını denemek için yaptığını söylüyor. Gazeteye verilen bir başka evlilik ilanında ise şu ifadeler yazıyor: "SSK emeklisiyim. 10 yıldır yalnızım, dini vecibelerini bilen hiç evlenmemiş kapalı bir kızla evlenmek istiyorum."

Bu tür ilanların birer kandırmaca olabileceğini düşünen akedemisyenler vatandaşları bu ilanlara kulak asmaması için uyarıyor. Toplumda yaşanan bu güvensizlik ortamında bu tür ilanların art niyetli kişiler tarafından da verilebileceği görüşünü savunan Özel Konak Hastanesi'nde Psikiyatri uzmanı Dr. Kader Dündar konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

"Bu ilanlar birer kandırmaca da olabilir, özellikle bayanların bu ilanlara kulak asmaması gerektiğini düşünüyorum." şeklinde konuştu.Kategori : GÜNCEL