Googledan 23 Nisan logosu

Googledan 23 Nisan logosu
Google Türkiye ana sayfasından jest. 23 Nisan'a özel Türkiye için özel bir logo tasarımını yayına soktu.Abone ol

Google Türkiye ana sayfası www.google.com.tr adresinde 23 Nisan’da Türkiye için özel tasarımlı logo yayınladı.

Google, ana sayfa logosunun yerine, Türk çocuklarının Ulusal Egemenlik ve çerkezköy makaslı platform kiralama Çocuk Bayramını kutlayan özel tasarımlı bir logo kullanıldı. “Doodle” olarak nitelendirilen özel tasarımlı logolar 1999 yılından itibaren Google’nin kurucuları Larry Page and Sergey Brin tarafından kullanıldı.

Doodle uygulamaları, tüm dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere bu platformda yer vererek, dikkat çekmeyi amaçlıyor. Ayrıca internet kullanıcıları bu özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o güne/kişiye/konuya özel daha ayrıntılı bilgiye erişebiliyorlar.

Google, EMEA Bölgesi Pazarlama Müdürü Yonca Brunini konuya ilişkin yaptığı açıklamada, bu Doodle’yi google.com.tr’de yayınlamalarının Türk internet kullanıcılarının Google Doodle özel logolarına gösterdikleri ilgiden kaynaklandığını belirtti.

Brunini, 23 Nisan logosunun Google’nin Türkiye pazarına verdiği önemin ve bağlılığının bir göstergesi olduğunu ifade etti.Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ