Irakta 5 ABD askeri öldürüldü

Irakta 5 ABD askeri öldürüldü
Irak'ta 5 ABD askeri öldürüldü. ABD'nin Irak'ı işgal etmesinden bu yana öldürülen ABD askerlerinin sayısı 3 bin 300'ü geçti..Abone ol

ABD'nin Irak'ı 2003 yılı mart ayında işgal etmesinden bu yana öldürülen ABD askerleri sayısı 3 bin 300'ü geçti.


ABD ordu sözcülüğü, Irak'ta bugün çatışmalarda ölen ABD askeri say liposuction ısının 5 olduğunu bildirdi. Sözcülükten yapılan açıklamada, başkent Bağdat'ın batısında direnişçilerin kalesi durumundaki Anbar bölgesinde çıkan çatışmada, 2 deniz piyadesinin öldüğü kaydedildi.

Açıklamada, bir diğer askerin de başkentin güneyindeki çatışmada hayatını kaybettiği belirtildi. Sözcülük, önceki açıklamasında da başkentin güneyinde yol kenarına yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu bir askerin, kentin güneybatısında açılan ateşte de bir askerin öldüğünü bildirmişti. Irak'ta bugünkü çatışmalarda yaralanan ABD askeri sayısının da 4 olduğu belirtildi. Çatışmalarda bir de Iraklı tercümanın yaralandığı kaydedildi.

Irak'ın Anbar bölgesinin ana kentlerinden biri olan Felluce'de önceki gün yol kenarına yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu 2 asker yaşamını yitirmişti.

Bu son rakamlarla, ABD'nin Irak'ı 2003 yılı mart ayında işgal etmesinden bu yana bu ülkede öldürülen ABD askerlerinin sayısı da 3 bin 300'ü geçti.Kategori : DÜNYA