Şişmanlığı önleyen süt

Şişmanlığı önleyen süt
İngiliz bilim adamları bebekleri hayatları boyunca obeziteden koruyacak bir formül geliştirdiiklerini açıkladı.Abone ol

İngiliz bilim adamları bebekleri hayatları boyunca şişmanlık hastalığı (obezite)'den koruyacak bir formül geliştirdiiklerini açıkladı. Bebek sütüne uygulanan bu formül sayesinde açlığa sebep olan hormonlar kontrol altına alınıyor.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine gör vajinismus tedavisi e, Buckingham Üniversitesi'ndeki bilim adamlarının geliştirdiği formül, dünyada giderek artan şişmanlık hastalığının önüne bebekken geçecek. Hayvanlar üzerinde şu ana kadar yapılan araştırmalarda "leptin" adı verilen hormonun beyindeki yemek isteğini kontrol altına aldığı ve hayvanın hayatı boyunca aşırı yemekten kaçındığı tespit edildi.

Buckingham Üniversitesi Clore Metabolik Araştırmalar Merkezi yetkilisi Profesör Dr. Mike Cawthorne, gazeteye yaptığı açıklamada "Yeni formül süt ile bebeklere verildiğinde onları hayatları boyunca obeziteden koruyacak bir bağışıklık kazandırıyoruz. Fareler üzerinde yaptığımız araştırmalarda şişmanlığa ve diabet hastalığına karşı kalıcı direnç kazandıklarını gördük" dedi.

Bununla birlikte bazı klinik tedavi uzmanı ve doktorlar formül üzerinde daha fazla çalışılmasını ve daha kesin kanıtların sunulması gerektiğini ifade etti. Weight Concern yardım kuruluşu sağlık direktörü Dr. Ian Campbell, "Hayvanlarda başarılı olmuş olabilir. Fakat buluş insanlar için hayal gibi bir şey. Leptin hormonunun insanları hayatları boyunca şişmanlıktan koruması fikri inanılmaz. Üzerinde daha fazla çalışılmalı, hemen satılırsa bu büyük bir süpriz olur" diye konuştu.Kategori : SAĞLIK