Saçın baş düşmanı klorlu su

Saçın baş düşmanı klorlu su
Bakımsız saçlarla dolşamayı kimse istemez. İşte saçlarımızı korumanın yolu...Abone ol

Güzel bir görünüm için saçlarımız büyük önem taşır. Saçlarımızı en başta korumamız gerek etkenin kolrlu su olduğu açıklandı. Özellikle boyalı saçlara sahip olan bayanların bu duruma daha çok dikkat etmesi gerekiyor.

Yoğun bir şekilde klorlu ya da tuzlu suya maruz kalan saçların yıpranarak
mat bir görünüme bürünüyor, kırılma ve yıpranmalara daha sık ras Dachzelt tlanıyor.

Havuz ya da denize girildikten sonra saçların mutlaka yıkanması gerek.

Bursa Kuaförler Odası Başkanı Necati Sertel ''Serinlemek için tercih edilen havuzlardan bakımsız saçlarla çıkmak mümkün. Çünkü, havuzların hijyenini sağlamak için kullanılan klorlu su, saçlara çok büyük zarar veriyor. Klorlu su, saçı korkunç boyutlarda yıpratıyor. Dikkat edilmediği takdirde, klorlu su saçta kuruma, kopma ve matlaşma gibi birçok sorun oluşturabiliyor. Ayrıca, kuru saç yapısına sahip olanlar ile saçları boyalı olan kadınlar, klorlu su konusunda çok daha fazla risk altında.'' dedi.

KORUMA VE BAKIM

Deniz veya havuza girerken kullanılacak bir bonenin, saçı tuzlu su veya
klorun vereceği zararlardan koruyabileceğini dile getiren Sertel, bu konuda saça uygulanacak bir koruma bakımının da etkili olabileceğini anlattı.

Sertel, genel olarak tatil dönüşlerinde saçların donuklaştığını ve parlaklığını büyük ölçüde kaybettiğini gördüklerini ifade ederek, ''Bunu önlemek için, tatile çıkmadan önce, tatil sırasında ve dönüşte birtakım önlemler alınmalı. Kuaföre gidip saç uçlarındaki kırıkları ve rengiaçılmış kısımları kestirmek gerekebilir. Bir süreliğine kuru ve yıpranmış saçlar için hazırlanmış şampuanları tercih edilebilir. Hatta saçların çok kuruduğunu hissediliyorsa besleyici maskeler de uygulanabilir.'' dedi.Kategori : SAĞLIK