Petkimde Ermeni bağlantısı

Petkimde Ermeni bağlantısı
Petkim'i alan Ermeni ortak diasporayla ilişkili mi? Petrol-İş Danıştay'a dava açtı.Abone ol

Petrol-İş Sendikası'ndan, PETKİM'in yüzde 51'inin blok satış yoluyla özelleştirilmesine ilişkin dünkü ihale komisyonu kararının iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştay'da dava açıldı.

Petrol-İş Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın, avukatıyla birlikte Danıştay'a gelerek, d bölgesel zeyıflama çerkezköy ava dilekçesini sundu.  İhaleyi kazanan konsorsiyum ile ilgili ''belirsizlik ve şüpheler olduğunu'' iddia eden Öztaşkın, ''Özelleştirme, alıcı konsorsiyumun yapısı ve karmaşık ilişkiler ağı nedeniyle Türkiye'nin çıkarlarına değildir'' dedi.

''ERMENİSTAN BAĞLANTISI...''

Öztaşkın, gazetecilerin soruları üzerine, konsorsiyum içindeki Rus şirketinin arkasındaki kişinin Ermeni olduğunu iddia etti. Bu kişinin Ermeni diasporası adına çalışıp çalışmadığını bilmediklerini, ancak kaygılı olduklarını anlatan Öztaşkın, ''Bu ihale Ermenistan'da olsaydı ve PETKİM Ermeni petrokimya şirketine talip olsaydı, bırakın ihaleyi almayı, kabul bile edilmezdi'' dedi.

PETKİM'in kar eden bir kuruluş olması nedeniyle özelleştirilmesinin kamu yararına olmadığını ve ekonomik bir gerekçe ileri sürülemeyeceğini savunan Öztaşkın, dünkü ihalenin iptalini ve yürütmesinin durdurulmasını talep ettiklerini söyledi. Öztaşkın, PETKİM'in yüzde 51'i için teklif edilen 2 milyar 50 milyon doların az olmadığını, ancak şirketin faaliyetleri ve duran varlıklarıyla bir bütün olarak değerlendirildiğinde 5 milyar dolar değer biçilmesi gerektiğini ifade etti.Kategori : ÇALIŞMA HAYATI