Bu Truva Atı tehlikeli

Bu Truva Atı tehlikeli
Bu bir program. Truva Atı şeklinde olan program bilgisayarınıza zarar veriyor.Abone ol

Yeni fark edilen zararlı bir program, dosyaları silerken bir yandan da konuşarak bunu haber veriyor. Truva Atı şeklinde şeklinde çalışan zararlı programın ilk olarak kullanıcı tarafın bazal diş implantı dan bilgisayara indirilmesi gerekiyor.

İndirme işlemi gerçekleştikten sonra, bilgisayarın sabit diskinde bulunan dosyaları silmeye başlayan BotVoice.A adlı program, işi bir adım daha ileri götürüp, dosya sildiğini kullanıcıya sesli olarak bildiriyor.

Panda tarafından geçen hafta belirlenen BotVoice.A, dosyaları silerken adeta cepheden bildiren bir savaş muhabiri gibi konuşuyor. Tabii, böyle bir durumda cepheden bildiren bir savaş muhabirinin, hiç değilse ciddi bir yayıncılık yapmasını bekleyenler ise, ifade biraz ağır olsa da; avuçlarını yalıyorlar.

Çünkü, program arkadan hanceri batırmakla kalmıyor hem de bunu alay eder bir şekilde; "You have been infected I repeat you havebeen infected and your system files have been deleted. Sorry. Have a nice day and bye bye," diye ifade ediyor.Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ