Onbinlerce kişiye iş imkanı

Onbinlerce kişiye iş imkanı
Türk Telekom yeni yatırımları ile onlinlerce kişiye iş kapısı açacak..Abone ol

Telekom, altyapıya 4 yılda 3.4 milyar dolar yatırım yapacak. Proje 101 bin kişiye iş imkanı sağlayacak. İlk etapta temmuzda 12 bin kişi işbaşı yapacak

TÜRK Telekom, 4 yılda toplam 3 milyar 420 milyon dolarlık yatırım yaparak 101 bin kişiye istihdam sağlayacak. Türk Telekom yönetimi, kurumun 2007- seo uyumlu web sitesi 2010 dönemini kapsayan yatırım programını bir basın toplantısıyla açıkladı.

1 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM

Buna göre Türk Telekom ilk etapta 1 milyar dolarlık yatırımla bakır şebekeyi fiber optik şebekeye dönüştürecek. Sadece bu proje için farklı illerde 12 bin kişi çalışacak. 81 ili kapsayan bu proje, 25 ayrı iş grubundan 17 firmaya paylaştırılarak sözleşmeler imzalandı. Proje temmuz ayı itibariyle başlayacak.

101 BİN KİŞİYE İŞ İMKANI

Telekom, iletişim altyapısının yenilenmesi, tüm bölgelerde kırsal şebekelerin dönüşümü ve sistem bakımının yapılmasına yönelik projeler ile birlikte 4 yılda 3.4 milyar dolarlık yatırım yapacak. Yatırımlarda yıllık ortalama yüzde 155 artış sağlayacak olan Türk Telekom söz konusu projelerde şirket içinde ve dışında bireysel olarak 101 bin, aileleriyle birlikte yaklaşık yarım milyon kişiye iş olanağı yaratacak.

Türk Telekom’un yapacağı yatırımlar arasında ADSL hat kapasitesinin bu yıl sonunda 4.5 milyondan 7 milyona çıkarılması da var. Bunun için 180-200 milyon YTL yatırım yapılacak. Bilgi teknolojilerine (IT) yapılacak yatırım ise 100 milyon YTL’nin üzerinde olacak.

StarKategori : EKONOMİ