Yağmurda İpod dinlemeyin

Yağmurda İpod dinlemeyin
Uzmanlar uyarıyor. Yağmurlu havada İpod dinlemek sakıncalı. Neden mi?Abone ol

Yetkililer, yıldırımın direkt insana veya çevreye düştüğünde genelde deri üzerinde parlama oluşturduğunu; ancak metal veya elektronik cihaz taşıyan kişilerde ise yanık veya daha büyük hasarlara sağlık turizmi seo çalışması nasıl yapılır yol açtığını açıkladı.

Hastane kayıtlarından alınan bilgiye göre, Kanadalı bir kişinin yürüyüş yaparken kulaklıkla iPod dinlediği sırada üzerine düşen bir yıldırımın, kulaklık tellerinden geçerek kendisinin göğsünde ve boynunda yanmalara neden olduğu bildirildi. iPod'u ile bahçesinde müzik dinleyen Colorado eyaletinden bir genç de benzer bir kazanın kurbanı oldu.

Acil servis doktorları yıldırıma maruz kalan bazı kazazedelerin de beeper (basit uydu bulucu), yürürçalar ve dizüstü bilgisayarı kullanıcıları olduğunu belirterek, yağmurlu havalarda elektronik aletlerin kullanılmaması konusunda herkesi bilinçli olmaya çağırdı.

iPod ve diğer müzik çalarların kutularında yağmur yağdığında ürünün kullanılmaması konusunda uyarılar bulunurken birçok kullanıcı, uyarıları okumuyor veya önemsemiyor.Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ