Kızartma yağından ısı üretiyorlar

Kızartma yağından ısı üretiyorlar
Kızartma yağı ve deniz dalgasından, ısı ve elektrik üretiyorlar...Abone ol

Siemens AG, okyanus dalgasından enerji üretmek için çalışmalar yürütürken, kızartma yağını da elektrik ve ısıya dönüştürdüğü bildirildi.

Siemens AG, şirket bünyesinde Almanya Heidenheim'de kurulan Voith Siemens Hydro'nun (VSH), dalga enerji sistem מעקף קיבה lerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

İskoçya'da şu anda test amacıyla yaklaşık 50 eve elektrik sağlayan dalga enerjisi santralini işleten VSH, yeni projesi ile okyanusların enerji kaynağı olarak büyük ölçekli ticari enerji santrallerinde kullanılması için çalışmalar yürütüyor.

Şirketin, Almanya'nın Kuzey Denizi sahili üzerinde dalga enerji santrali kurmak için uygun bir yer aradığı bildirildi.

Siemens tarafından geliştirilen yazılım ve ölçü teknolojisi sayesinde atıkların da yakıta dönüştürülebildiği ve Berlin'deki atık tasarruf şirketi Alba AG Pankow'un yılda atık arıtma tesisine gelen çöpün yüzde 60'ına denk gelen 160 bin ton atığı yedek yakıta dönüştürdüğü ifade edildi.

Siemens Endüstriyel Çözümler ve Hizmetlerin de ayrıca, Avusturya'da enerji santrali ve enerji tedarikçisi Wirkungsgrad Energie GmbH ile birlikte kızartma yağını elektrik ve ısıya dönüştürdüğü ve kullanılan teknoloji sayesinde 4,5 megavat organik enerji üretilebildiği belirtildi.Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ