İki gazeteye taşlı saldırı

İki gazeteye taşlı saldırı
Tekirdağ'da aynı kişiye ait iki yerel gazetenin bürosuna saldırı düzenlendiAbone ol

Tekirdağ'da aynı kişiye ait iki yerel gazetenin bürosu ile Tekirdağ Basın Mensupları Derneğine yapılan saldırıda binanın camları kırıldı.

Ortacami Mahallesi Yunusbey Caddesi 36/1 numarada faaliyet gösteren Trakya ve Avrupa gazeteleri ile Tekirdağ Basın Mensupları Derneğinin bulundu google reklamları ğu binaya gece saatlerinde gelen kimliği henüz belirlenemeyen iki kişi, taş atarak binanın camlarını kırdı.

İki saldırgan, daha sonra olay yerinden uzaklaştı. Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan ve İl Emniyet Müdürü Cemil Demir, Trakya ve Avrupa gazeteleri imtiyaz sahibi ile Tekirdağ Basın Mensupları Derneği Başkanı Naci Akyazı'yı ziyaret ederek, ''geçmiş olsun'' dileğinde bulundu.

Vali Doğan, polisin suçluları kısa sürede yakalamak için çalışma başlattığını kaydederek, ''Bir basın kuruluşuna yapılan bu tür saldırıların affedileceğini kimsenin düşünmemesi gerekir. Failler en kısa sürede yakalanarak adaletin önünde hesap verecek'' dedi. Emniyet Müdürü Demir de saldırıyı gerçekleştirenlerin eşkallerinin belirlendiğini kaydederek, polisin elde edilen bilgileri değerlendirdiğini ve faillerin kısa sürede yakalanacağını bildirdi.

Gazetelerin imtiyaz sahibi ve dernek başkanı Naci Akyazı da saldırının planlayıcılarını tahmin ettiklerini kaydederek, saldırının muhtemelen yayınlanan haberlerden dolayı olduğunu ifade etti. Akyazı, ''Daha büyük azimle çalışmalarımıza devam edeceğiz'' diye konuştu.Kategori : MEDYA