Uzaktan gol iki sayılsın

Uzaktan gol iki sayılsın
Amerika futbola gerçekten ilgi duyar ve sahiplenirse neler olur?Abone ol

BBC Spor yazarlarından Robbo Robson, David Beckham'ın Los Angeles Galaxy tarafından transfer edilmesinden sonra Amerika'da futbola olan ilginin nasıl bir yönde seyredebileceği konusunda ilginç bir yazı kaleme aldı.

Yazısında, sorulması gereken en önemli sorunun " Neden Amerikalıların futbol oynamasını istemiyoruz?" olduğunu belirten Robson, 1994 yılında Amerikalıların futbol haziran seo dünyasına dahil olmak için bir şans yakaladıkalrını ama fırsatları iyi değerlendiremediklerini belirtirken, Latin asıllı Amerikalıların bundan büyük üzüntü duyduğunu ekledi.

" Emin olduğum bir şey var ki, Amerika bu dünyanın en güzel oyununa ne kadar duyarsız kalırsa o kadar iyi. İngiliz sporlarının bazılarını alıp sadece kendilerinin oynayabilecekleri bir spor haline getirip nasıl sahiplendiklerini unutmamak gerek. Bugün Amerikan sporu olarak bildiğimiz , Rugby, Hokey ve Netbol gibi.." diye yazısına devam eden Robson, Büyük bir meblağa Galaxy'e transfer olan Beckhamın sükse yaratan gelişinin tipik bir Disneyland şovundan öteye gitmeyeceğini savunuyor.

Robson, Amerikalıların futbola el atmasıyla ne gibi değişiklikler yaşanacağını da şöyle sıraladı, " B,Savunma takımları ve hücum takımları ayrılır, oyuncularla penaltı atmadan önce, penaltıdan sonra ve hatta penaltı esnasında röportaj yapılır, 30 metre geriden atılan goller 2 gol sayılır".

"Her ne kadar but tahminlerim şakayla karışık olsa da insan bir an düşününce neden olmasın diyor" diye yazısına devam eden Robson'ın son bir temennisi daha var;

" Umarım Beckham'ın gelişi sadece bir "Victoria -David poster yıldızları " tadında kalır ve Amerika tüm "özel" dünya şampiyonalarını kendine saklar ve bizlerde "gerçek" Dünya Kupalarımızı kendimize saklarız."

www.futbol Arenası.comKategori : SPOR