Papadopoulos resti çekti

Papadopoulos resti çekti
Papadopoulos, Kıbrıs için felaket getirecek bir anlaşmayı imzalamayacağını söyledi. Abone ol

Kıbrıs Rum yönetimi lideri Tasos Papadopoulos, ''Kıbrıs için felaket getirecek bir anlaşmayı imzalamayacağını'' söyledi.

Papadopulos, ''böylesi bir tavrın bazı insanların hoş diş implantları una gitmeyecek olmasının, siyasi planlama ve stratejide faktör olamayacağını'' kaydetti. Kıbrıs'ta 15 Temmuz 1974 Yunan Cuntası darbesi ve 20 Temmuz 1974 Barış Harekatının yıl dönümü dolayısıyla Rum Başkanlık Sarayında düzenlenen etkinlikte konuşan Papadopoulos, ''Eğer bazıları beni uzlaşmazlıkla suçlamak istiyorlarsa veya Kıbrıs'la ilgili planlarını gerçekleştirmelerinde engel olarak düşünüyorlarsa, bile bile Kıbrıs'ta kabul edilemeyecek bir çözümü sırf hakkımda iyi şeyler söylenmesi ve sözde iyi tavır sertifikası almak için, kabul edilemeyecek bir çözüme katkıda bulunmak istemem'' dedi.

Papadopoulos, ''Hedef Kıbrıs sorununu var olmaması için kapatmak ve 'hayır' dememiz gereken durumda 'evet' demekse, 2004'te böyle bir fırsatımız vardı, Türk tarafının taleplerini kabul edersek, şimdi de var'' diye konuştu.Kategori : DÜNYA