Ben muhalefet olmayacağım

Ben muhalefet olmayacağım
Başbakan Erdoğan Star Tv'de çarpıcı açıklamalarda bulundu.Abone ol

Star Ana Haber Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Aktaş'ın konuğu olan Başbakan Erdoğan, bugün yaptığı "Tek başıma iktidar olamazsam siyaseti bırakırım" sözüne açıklık getirdi.

Erdoğan "Ben bu sözü diğer liderleri de kastederek söyledim. Biliyorsunuz Bahçeli bıraktı 9 ay sonra döndü. Baykal ise partisinde öyle bir sistem oturmuşki tüm delegeler ona oy veriyor. Biz tek başımıza iktidar olacağımız için bu sözü söyledim. Yani muhalafete düşmeyeceğimizi biliyorum. Oylarımızı geçen seçime göre daha da artırdık. Ama onlar buna yanıt veremedi."

Erbakan'a taş

Biliyorsunuz Türkiye'de ölene kadar hatta iki büklüm olana kadar siyasetin içinde kalanlar var. Biz siyaseti gençleştirmek için 25 yaşı gündeme getirdik.

Baykal iftira atıyor

Baykal bizim altın dağıttığımızı iddia ediyor. 14 milyon mu altın dağıttık. Biz dört yıldır köür dağıtıyoruz yeni mi bunlar. İddialarını ispat et yoksa müfterisin dedim. İspat edemedi.

Biz parti olarak fakir fukaranın hep yanındayız. Ben başbakan olarak fakir fukara sofralarına oturan insanım. Ama bunları ne Baykal ne Bahçeli yapmıyor. Milletimiz bundan dolayı bize güveniyor ve oy veriyor.

Baykal'ın yaşı

Ben Baykal'ın yaşını kendisiyle alay etmek için söylemedim. CHP 1946 yılında karneyle ekmek dağıtmış. Ben bunu hatırlamam ama Baykal'ın yaşının 70 olduğunu google reklamları o yüzden o günleri hatırlayabileceğini kastettim. ben de bir gün 70 yaşına geleceğim bunu kastettim ama o bunu yanlış anladı.

O iftira atıyor ben cevap veriyorum

Mecliste de bana sataşıyor. Ben de cevap everince biz Atatürk'ün partisiyiz diyorlar. Peki Atatürk'ün kurduğu parti eleştirilemez diye bir kural mı var. Madem Atatürkçüsünüz neden Atatürk ölünce paradan resmini kaldırdınız. Pullardan neden resmini çıkarttınız. zaten Atatürk sizin gibi liderlerin bu partinin başına geleceğini bilse ölmeden önce CHP'yi kapatırdı.

Alın bugün bir gazete ilanı. TOKİ vasıtasıyla yaptırdığımız evlerde halkımız oturuyor. Şimdi bu iftiraya cevap vermeyelim mi?

Ananı al da git meselesi

Bu duygu sömürüsü neden? O gün o kişi ile aramızda bir tartışma geçti. Artı o kişi çiftçi değil. Tansu Çiller zamamında da meclise gelip olay çıkartmış. Gazetelerde yer aldı bunlar. Kaldı ki analara saygıyı ben onlardan iyi bilirim.

Askerlik yan gelip yatma yeri değildir

Benim o gün orada söylediğim konu şuydu; Askere giderken analarımız bize oğlum git vatana millete bekçilik yap derdi. Biz o maksatla askerliğin kutsal bir görev olduğunu belirtmek istedim. O konuşmada daha çok şey söyledim. Ancak cımbızla önünü arkasını bırakıp bu sözü olay haline getirdiler. Yoksa şehadet makamına saygısızlık etmek için söylemedik. Peki asıl cami avlularında kendilerine has işaretlerle şehitleri istismar edenlere ne demeli.

Terör yeni değil

Baykal gazetelere ilan verip karnemizi açıklamış. 71 şehit olduğunu gösteriyorlar. Peki Sizin başbakan Yardımcılığı yaptığınız dönemde kaç şehit vardı? 71 yerine daha fazla şehit olsa bundan memnun mu olacaksınız? Terör 1984'ten beri var ve en yoğun dönemi Sayın Ağar'ın Emniyet Genel Müdrülüğü yaptığı dönemde. şimdi biz bunları seçim propagandası olarak mı kullanalım!

Oy oranımız artacak

Oy oranımız yine artacak. Eğer iki parti barajı asarsa geçen seferden çok fazla milletvekiliyle meclise gireriz. Ama üç parti barajı aşarsa oy oranımız artsa bile geçen seferden daha az milletvekili ile tek başımıza iktidar oluruz.
Önümüzdeki dönem ilk işimiz Cumhurbaşkanlığı seçimini çözmek olacak. Ancak cumhurbaşkanını halka seçtirirsek bu sorun ortadan kalkar.


Baykal uzlaşılmaz biri

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde ben hiç adaym demediğim halde Baykal'ın bana etmediği hakaret kalmadı. Aday olmadığını açıklasın onunla dolaşırım dedi. Biz adayımızı belirledik. Adayımız kendisine gitti. N edeğişti. Baykal akşam söylediğin sabah kabul etmeyen birib O'nun siyasi lugatında uzlaşma diye bir şey yoktur. Mecliste bir dünya uzlaşmama örneği vardır. Ama bunları açıklayamam. Sayın Baykal'ın ülke sorunları diye bir kaygısı yok.

Çok çocuğu savunuyorum

Ben Türk halkının çok çocuk yapmasından yanayım. Ülkemizin nüfusu her yıl arttığı halde milli gelirimiz artmıştır. Asgari ücreti enflasyondan çok dahi iyi duruma getireceğiz. Bu nedenlerle nüfusumuz ne kadar büyük olursa gücümüzde o kadar büyük olur. Eğer biz şimdi doğum kontrolüne gidersek 30 yıl sonra şu anda Avrupa'da sıkıntı yaşayan ülkelerin durumuna düşer ihtiyarlar ülkesi oluruz.

İnançlara saygısızlık

Şimdi bazı sermaye örgütleri diyorki "İktidarda AK Parti olsun ama bizim oyumuz başka partiye". Ben buna takım tutar gibi parti tutma derim. Bizim laiklik dışı parti olduğumuzu düşünüyorlar. Bunu nereden biliyorsunuz. Siz niyet okuyucusu musunuz? Bizim önce inançlara saygıyı öğrenmezi gerekiyor. Ben nasıl sizin yaşam biçiminize saygı gösteriyorsam siz de benim yaşam biçimime saygı gösterin. Eğer biz tek bayrak, tek devlet tek dil olarak hareket edersez Türkiye'nin önünde kimse duramaz!

Dili sürçtü

Erdoğan partilerinin laiklik ifadesine bağlı olduğunu belirtmek isterken "Biz 1992 Anayasası'nda yer alan laiklik tarifini parti tüzümüze koyduk" dedi. Daha sanra yanlış yaptığını hatırlayarak "1982" diyerek düzeltti.

DTP PKK'yı terör örgütü görmeli

Şimdi yasal boşluklardan faydalanan DTP bağımsız olarak seçime giriyor. Eğer (PKK terör örgütüdür) demezlerse kendileriyle asla bir arada olamayız.

Torunumu özlüyorum

Erdoğan seçim süreci zamanında en çok torunu Ahmet Akif'i  göremediğinden şikayet etti.Kategori : POLİTİKA