Aslanların file bekçisi iddialı

Aslanların file bekçisi iddialı
Cimbom'un kalesi emin ellerde. Yeni kaleci çok iddialı...Abone olZamanı gelmişti

Yeni sezonda Galatasaray’ın kalesini koruyacak olan Aykut Erçetin, Orkun Uşak ve Fırat Kocaoğlu, dün ortak bir basın toplantısı düzenleyerek, iddialı açıklamalarda bulundu. Aykut, Mondragon’dan sonra genç bir eldivenin kaleyi koruyacak olması hakkında, “Genç değiliz. Ben 25 yaşındayım. Doğru bir zam mide baypası anda görevi devraldık. Artık yeni bir kalecinin çıkması gerekiyordu. Arkadaşlarımızla anlaşamadığımız doğru değil. Sonuçta idman, sohbet etme yeri değil” diye konuştu.

Mantıksız değil

Erciyesspor’dan transfer edilen Orkun, büyük takımların kalesini Türk file bekçilerinin korumasının çok önemli olduğunu belirterek, “Kimin ilk onbirde oynayacağından daha önemli bir konu bu. işte bu yüzden, önemli bir misyonumuz var. Türk kaleciliğine önemli şeyler kazandırmak için elimizden geleni yapmak istiyoruz. Küme düşen bir takımın kalecisinin büyük takıma transfer olması mantıksız gibi geliyor ama ben A Milli Takım’a da Erciyes’ten yükseldim” ifadesini kullandı.

Runje örneği

Aykut ve Orkun’un ardından söz alan genç eldiven Fırat ise, A takıma 4 ay önce yükseldiğini ve üçüncü kaleci konumunda bulunmanın kendisi için sıkıntı yaratmadığını dile getirdi. Sırasını sabırla bekleyeceğini, bu süre içinde çok sıkı çalışacağını kaydeden Fırat, “Rekabet Galatasaray’a yarayacak. Herkesin bize güvenmesini istiyorum. Örneğin Runje ilk geldiğinde eleştirilmişti ama zamanla kalitesini ortaya koydu. Artık Türkler’e de sabredilmeli” yorumunu yaptı.

Kategori : SPOR