Düzmece program işe yaradı

Düzmece program işe yaradı
Düzmece bir programdı ama insanlara katkısı büyük oldu. Nasıl mı?Abone ol

Hollanda’da büyük tartışma yaratan bir TV programı tüm eleştirilere rağmen hedefine ulaştı. Ölmek üzere olan bir kadının böbreğini bağışlayacağı kişiyi seçmesi üzerine kurulu programın ardından organ bağışı listesine 12 bin kişinin daha adı eklendi.< mide baypası br>
Yaklaşık bir buçuk ay önce büyük tartışma yaratan bir televizyon programı, bu kez organ bağışına sağladığı katkıyla adından söz ettiriyor.

Ölmek üzere olan bir kadının böbreğini bağışlayacağı kişiyi seçtiği programın daha yayınlandığı gün bir oyundan ibaret olduğu ortaya çıkmıştı.

Yapımcılar, Hollanda makamları ve Avrupa Birliği’nin ağır bir dille eleştirdiği programın sadece organ bağışı hakkındaki bilinci artırmak için hazırlanan bir düzmece olduğunu açıklamıştı.

Ancak programın yarattığı rüzgar sonuçta işe yaradı.

Hollanda basınına göre, tartışmaların başladığı dönemden bugüne organlarını bağışlayanlayanlara 12 bin kişi daha eklendi.

Normalde bu rakamın, ayda 3-4 bin kişi olduğunu açıklayan yetkililere göre sonuçlar ses getiren programla yakından ilgili.

Programın sonunda böbreğini bağışlayacağı kişiyi seçecek kadının aslında oyuncu olduğu, böbrek hastası 3 yarışmacının da durumdan haberdar olduğu açıklanmıştı.Kategori : GÜNCEL