Tatilciler seçim için dönüyor

Tatilciler seçim için dönüyor
Seçim tarihi yaklaşıyor. Seçim öncesi tatile çıkanlar, dönmeye başladı...Abone ol

Seçim tarihi, tatil dönemine denk gelmesi nedeniyle tartışma yaratsa da tatilciler, oy kullanmak için kayıtlı oldukları yerlere dönüş için harekete geçti. Otobüs ve havayolu taşıma şirketleri yetkilileri, Ege ve Akdeniz bölgesinden seferlerin tam doluluk oranı ile dünden itibaren başlad gastriki bypass ameliyatı ığını, 22 Temmuz gecesi ve ilerleyen günler için de tam kapasite ile tatil yörelerine ek seferlerle ulaşımı sağlayacaklarını bildirdiler.

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Mustafa Yıldırım, seçim sürecinde yolcu sayısında çok ciddi artış olduğuru belirterek, otobüs firmalarının fiyat artışına gitmediğini ifade etti. Yolcu sayısında Temmuz rakamlarına göre geçen yıla göre yüzde 20 kadar bir büyüme olduğunu ifade eden Yıldırım, “Çok ciddi bir artış var. Özellikle, İstanbul’dan 18-21 Temmuz arasında gidişler tamamen durmuş vaziyette” dedi. Tatil yörelerinden, büyük kentlere geliş yönünde çok ciddi talep olduğunu söyleyen Yıldırım, 22 Temmuz gecesi ve ilerleyen günlerde ise özellikle büyük kentlerden tatil yörelerine ciddi talep olduğunu belirtti.

Onur Air, iletişim yetkilisi Rauf Gerz de, 20 Temmuz tarihinden itibaren tatil yörelerinden dönüşte bilet bulmanın imkansız bir hale geldiğini belirterek, “Özellikle 21 Temmuz günü, Dalaman, Bodrum, İzmir ve Antalya’dan İstanbul’a tam kapasite uçacağız” dedi. Gerz, aynı doluluk oranının seçim günü ve sonrasında yaşanacağını da açıkladı.Kategori : POLİTİKA