PKK jandarma oluyor

PKK jandarma oluyor
Barzani rahat durmuyor. Dağdaki bin PKK'lı peşmerge ordusuna alınıyor.Abone ol

Türkiye’nin PKK’ya yönelik sınır ötesi bir operasyonu konuştuğu bir dönemde PKK teröristlerinin Peşmerge Ordusu’nda görev yapmak için başvuruda bulunduğu belirlendi. PKK teröristleri, risk bölgesi olarak nitelendirilen sınır bölgesinde görev yapmak istiyor.

İlk etapta bin PKK’lının Peşmerge Ordusu’na katılması konusunda bölge yönetimiyle PKK yönetimi arasında mutabakata varıldı. Irak Hükümeti’nin, Barzani güçlerini web sitesi reklam resmen onaylayan kararı nedeniyle Türkiye olası bir sınır ötesi harekatta, Peşmerge Ordusu’na katılacak PKK’lılarla resmen karşı karşıya gelmiş olacak.

MİMAR GENERAL VEYSİ

PKK’lıların Peşmerge Ordusu’na katılması projesinin mimarının eski PKK’lı Peşmerge Özel Kuvvetleri Komutanı General Aziz Veysi olduğu belirtiliyor. Bu planının gerçekleşmesi ardından teröristler sınır bölgesinde Peşmerge Ordusu’nun bir askeri olarak görev yapacak.

ÖRTÜLÜ ANLAŞMA

İstihbarat raporlarına yansıyan bilgilere göre Irak Kürdistan Demokrat Parti Lideri Mesut Barzani ile terör örgütü PKK arasında “örtülü” bir anlaşma yapıldı. İstihbarat raporlarında PKK yönetim kadrosu ile KDP yöneticileri arasında Erbil’de son dönemde sık toplantılar gerçekleştiği belirtiliyor. Raporlarda PKK yöneticilerinin Peşmerge Özel Kuvvetler Komutanı General Aziz Veysi’yi de sürekli olarak ziyaret ettikleri ifade ediliyor.

JANDARMA OLACAKLAR!

Peşmerge Ordusu’nda görev almak isteyen PKK teröristleri, başvurularında “sınır bölgesinde jandarma” olarak görev almak istediklerini özellikle belirtiyor. PKK teröristlerinin “jandarma” birlikleri olarak görevlendirilmesindeki en büyük amaç, bu birliklerin daha büyük hareket alanına sahip olmaları. Bu durumda, Türkiye-Irak sınır bölgesi büyük oranda resmi asker statüsünü kazanacak terörisler tarafından kontrol edilecek. Türkiye’nin sınır ötesi operasyonla tamamıyle yok etmek istediği PKK teröristleri, resmi asker üniformaları ile sınırda görev yapacak.
(Akşam)Kategori : DÜNYA