Avrupanın en iyi şehirleri

Avrupanın en iyi şehirleri
Seyahat etmek için en ideal üçüncü şehir istanbul. Peki diğer ikisi ne?Abone ol

İstanbul, Amerika'nın çok satan ''Travel and Leisure'' dergisinin okuyucularına yaptığı ankette, Avrupa'nın en iyi üçüncü şehri seçildi.

Dünya çapında 1 milyon 500 bin tiraja sahip Amerika'nın ünlü seyahat dergisi ''Travel and Leisur Çiçek e'', son sayısında, dünya ve Avrupa'daki en iyi şehir ve oteller ile ilgili okuyucularına anket düzenledi.

Anket sonuçlarında İstanbul, 100 tam not üzerinden aldığı 84.78 puanla Avrupa'daki en iyi üçüncü şehir oldu. Floransa'nın birinci, Roma'nın ikinci olduğu ankette İstanbul, Paris, Barcelona, Venedik ve Prag gibi Avrupa'nın ünlü şehirlerini geride bıraktı.

İstanbul, bütün dünyadaki en iyi şehirler arasında ise 8. oldu. İstanbul'u New York, Sydney, Bangkok gibi şehirler geçti. Ancak, İstanbul, dünyanın en iyi 10 şehri arasında ''en egzotik şehir'' unvanına layık görüldü.

Ayrıca ankette, İstanbul Sultanahmet'teki Four Seasons Otel de Avrupa'daki en iyi otel seçildi. Four Seasons Otel, derginin okuyucularından 93.55 puan aldı.

En iyi oteller sıralamasında ikinci İngiltere'nin Londra şehrindeki The Milestone, üçüncü İtalya'daki Relais ll Falconisre oldu. Türkiye'nin rakip ülkelerinden Yunanistan ise sıralamaya giremedi.Kategori : GÜNCEL