Carlos bir lige bedel

Carlos bir lige bedel
Roberto Carlos'un 4 milyon Euro'luk yıllık geliri, bütün voleybolculara eşit.Abone ol

Fenerbahçeli Roberto Carlos'un 4 milyon Euro'luk yıllık geliri, 240 bayan voleybolcunun bir sezondaki toplam kazancına eşit.

Fenerbahçe'ye transferiyle olay yaratan ve tüm dünyanın gözünün Türkiye'ye çevirmesine neden olan Brezilyalı futbolcu Car Плита промышленная газовый электрическая los, 3 yıllık sözleşme yaptığı sarı-lacivertli kulüpten yıllık 4 milyon Euro (Yaklaşık 7 milyon 80 bin YTL) alacak.

Bayanlar Voleybol Birinci Ligi'nde geçen sezon mücadele eden 15 kulüp, takımlarında forma giyen 240 sporcuya YTL ve döviz bazında yaptığı ödemelerin toplamı ise 7 milyon 87 bin 608 YTL'lik bir bütçeyi ortaya koyuyor.

BREZİLYALILAR VOLEYBOLDA DA ÇOK KAZANIYOR

7 milyon 80 bin YTL'lik yıllık geliriyle Türk futbol kamuoyunda yeni bir çığır açan Roberto Carlos'un tek başına 15 kulübün yer aldığı bayanlar voleybol birinci ligi'ndeki toplam bütçe kadar kazanmasının yanı sıra, Brezilyalı voleybolcular da kendi branşlarında en iyi rakamları kazanan sporcuların arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Bayanlarda bu sezon şampiyonlar ligi'nde mücadele edecek olan Fenerbahçe'nin kadrosunda yer alan Brezilyalı smaçör Ana Beatriz Chagas, sarı-lacivertli kulüpten geçen sezon aldığı 170 bin dolar (255 bin 510 YTL) ile bayanlar voleybol birinci ligi'ndeki en pahalı oyuncu unvanını aldı.Kategori : SPOR