Oyunu kullanan denize koştu

Oyunu kullanan denize koştu
Sıcakta seçim sandığına giden vatandaşlar, soluğu plajlarda aldı...Abone ol

Antalya'da 42 derece sıcakta seçim sandığına giden vatandaşlar, oy kullandıktan sonra soluğu plaj ve havuzlarda aldı. Kentin çevresindeki mesire yerleri de piknikçilerle doldu.

Antalya ve kıyı ilçelerinde sabah saatlerinde sahiller yabancı turistlere kaldı. Konyaaltı ve Lara plajları ile su parkları ve Alanya'nın Damlataş ve Begonvil plajları öğle saatlerinden itibaren yerlilerle doldu. Oyunu kull Bağcılar tabelacı anan Akdenizli, bunaltıcı sıcaktan sahile koştu. Dünyaca ünlü Konyaaltı Plajı tıklım tıklım doldu. Tatilciler seçim stresini denize girip müzik dinleyerek attı. Beach Park bünyesindeki tüm beach clup ve restoranlarda içki yasağı nedeniyle alkollü içecek satılmadı. Halkın yoğun olarak gittiği bir diğer eğlence merkezi Aqualand Su Parkı'nda ise sıcaktan bunalanlar kendini yapay şelalenin altına attı. Buz gibi suyun içinde dinlenen tatilciler, renkli görüntüler oluşturdu.

Tüm Türkiye'de hayatı durduran seçim telaşına yabancı turistler dahil olmadı. Seçimi umursamadan tatillerini değerlendiren turistler, güneşin keyfini çıkarttı. İçki yasağı nedeniyle yerli halka içki satışı olmayan su parkları turistlere hizmeti aynı şekilde devam ettirdi.

Turistlere aylar önceden paket fiyat olarak turların satıldığını ve içlerinde alkolünde olduğunu belirten su parkı yetkilileri, “İçki yasağına herkes gibi bizde oyduk. Yerli halk ve yerli turiste kesinlikte alkollü içecek servisi yapılmadı. Bugüne mahsus yerli halka meyveli kokteyl ve alkolsüz içecek verildi. Turistler ise alkol alabildi'' dedi.

Antalya'daki mesire yerleri de öğle saatlerinden itibaren oyunu kullanan piknikçilerle doldu. Sabahın erken saatlerinde sandık başına geçtiklerini belirten piknikçiler, aileleriyle birlikte Geyikbayırı’nda piknik yaptı. Serin kaynak suyu etrafında mangallarını kuran aileler, çocuklarıyla oyunlar oynayıp neşeli bir hafta sonu geçirdi.Kategori : GÜNCEL