2012nin ev sahibi kim olacak?

2012nin ev sahibi kim olacak?
Avrupa Futbol Şampiyonası'nı 2012 yılında düzenleyecek ülke veya ülkeler yarın belli olacak.Abone ol

Avrupa Futbol Şampiyonası'nı 2012 yılında düzenleyecek ülke veya ülkeler yarın belli olacak.

Galler'in başkenti Cardiff'te yapılacak UEFA Yönetim Kurulu toplantısında, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı düzenlemek için aday olan Hırvatistan istanbul seo uzmanı -Macaristan, Polonya-Ukrayna ortaklıklarının yanı sıra İtalya'dan biri seçilecek.

UEFA Yönetim Kurulu'nun yarınki toplantısında 3 adayın da birer sunum yapacağı belirtilirken, toplantının hemen ardından 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı düzenleyecek ülkenin açıklanacağı kaydedildi.

UEFA denetlemelerinden çıkan ön raporun da değerlendirilmeye alınacağı karar aşamasında ülkelerin ulaşım, stat ve tesis yapılanmaları, yasal uygunluk ve güvenlik gibi konuların ön planda tutulacağı bildirildi.

Gizli oylama usulüyle yapılacak seçimde, ilk tur seçimleri sonunda toplam oyların yarısından fazlasına ulaşan ülke, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı düzenleme hakkını elde edecek. Eğer her hangi bir aday toplam oyların yarısını geçemezse, ikinci oylamaya geçilecek ve ilk oylamada en yüksek oy oranına ulaşan 2 aday burada yarışacak. 2. oylamada en yüksek oy toplayan ülke seçimi kazanmış olacak.

2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı düzenlemek için Türkiye, Yunanistan ile birlikte aday olmuş, ancak ön elemelerde elenmişti.Kategori : SPOR