Tetra Pak biliçlendiriyor

Tetra Pak biliçlendiriyor
Tetra Pak Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile başladığı Sağlıklı Süte Çağrı seminerleri altıncı yılında devam ediyor.Abone ol

Tetra Pak Türkiye’nin Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliği ile 2001 yılında düzenlemeye başladığı Sağlıklı Süte Çağrı seminerleri altıncı yılında devam ediyor. Halk Eğitim Merkezleri öğretmen ve kursiyerlerinin büyük ilgi gösterdiği seminerde akademisyenler, açık sütün insan sağlığı açısından yarattığı tehditleri anlatıyor.

Uzmanlar, açık sütün çok sayıda zararlı mikroorganizma içerdiğine ve kaynatmanın sütün besin değerini yüzde 60- 100’e varan oranlarda azalttığına dikkat çekiyor.

28 Nisan 2007, İstanbul; Tetra Pak Türkiye, 2007 yılında da, Milli Eğitim B istanbul seo çalışması akanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen Sağlıklı Süte Çağrı seminerlerine devam ediyor. Seminerlerde sütün beslenmedeki önemi, açık sütün zararları ve sağlıklı koşullarda işlemden geçirilerek paketlenen Uzun Ömürlü Süt’ün yararları konusunda bilgi veriliyor.

Halk Eğitim Merkezi öğretmen ve kursiyerlerine yönelik düzenlenen seminerlerde, Hacettepe Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilen saha araştırmasının sonuçları aktarılıyor. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serhat Ünal ve Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tanju Besler yaptıkları sunumlarla, sağlıklı süt tüketiminin önemini katılımcılara anlatılıyorlar.
Açık sütün insan sağlığı açısından yarattığı tehditlere, bilimsel araştırmalar ışığında dikkat çekmek ve neden ambalajlı Uzun Ömürlü UHT süt tüketmek gerektiğini anlatmak amacıyla düzenlenen Sağlıklı Süte Çağrı seminerleri ilk defa 2001 yılında pilot olarak Bursa’da gerçekleştirildi.

Sağlıklı Süte Çağrı Seminerleri bugüne kadar 33 ilde düzenlendi. Bu seminerlerle tüm katılımcıların sağlıklı süt tüketimi konusunda bilinçlenmeleri ve çevrelerini de bilinçlendirmeleri amaçlanıyor. Bu seminerlerde bugüne kadar doğrudan yaklaşık 740.000, dolaylı olarak 3 milyon kişiye ulaşıldı.
“Geniş kitlelere güvenli gıda tüketiminin önemini anlatmak gerekli”

Tetra Pak Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Yasemin Ayginin, Türkiye’nin dört bir yanında sütün sağlıklı koşullarda tüketilmesinin öneminin anlatılmasına fırsat tanıyan Sağlıklı Süte Çağrı Seminerleri’nin önemine değindi. Ayginin şunları söyledi:

“2001 yılında Bursa’da başladığımız Sağlıklı Süte Çağrı seminerlerine bugün aynı heyecanla devam ediyoruz. Seminerleri düzenlememizin amacı açık sütün insan sağlığı açısından yarattığı tehditlere, bilimsel araştırmalar ışığında dikkat çekmek ve neden ambalajlı UHT Uzun Ömürlü Süt tüketmek gerektiğini anlatmak. Böylelikle ülkemizde sağlıklı süt tüketiminin artması için yapılan çalışmalara önemli bir katkı sağlayacağımıza inanıyorum.”
2007 yılında seminerler Kayseri, Şanlıurfa, Nevşehir - Kırşehir, Mersin, Afyon - Kütahya, Mersin, Isparta - Burdur ’da düzenlenecek.Kategori : EKONOMİ