Öğrenciler Sezeri duygulandırdı

Öğrenciler Sezeri duygulandırdı
Sezer, bugün Kandilli Kız Lisesi'ne gitti. Kız öğrencilerin coşkulu konuşmaları üzerine duygulu anlar yaşadı...Abone ol

Kandilli Kız Lisesi öğrencileri Cumhurbaşkanı Sezer ve eşi Semra Sezer'i ellerinde Cumhurbaşkanı'nın daha önce kendilerine gönderdiği Nutuk'la karşıladılar. Sezer ve eşi, kendilerini alkışlar ve ersağ üye ol coşkuyla karşılamak için okulun bahçesinde yağmur altında bekleyen öğrencilerin ellerini tek tek sıkarak selamlaştı.

Atatürk kızlarıyız
11. sınıf öğrencisi Burçin Ece Çimrin de Kandilli Kız Lisesi'nin Atatürkçü, çağdaş, laik eğitimi ilke edindiğini ifade ederek, "Bizler Atatürk'ün kızları olarak bundan sonra da ulu önderin gösterdiği yolda çağdaş eğitim almaya devam edeceğiz. Onun ilke ve inkılaplarından ödün vermeyeceğimize, cumhuriyete sahip çıkacağımıza söz veriyoruz" diye konuştu.

Hiç kuşkum yok
Cumhurbaşkanı Sezer de "Şu tabloyu, gerçekten Atatürk'ün cumhuriyeti emanet ettiği gençlik, daha doğrusu kızlarımız, kadınlarımız olarak görüyorum. Büyük bir mutlulukla güvenle görevimden ayrılıyorum. Sizler Atatürk'ün gösterdiği aydınlık yolda Türkiye'yi ilerletmeye çalışacaksınız. Bundan hiçbir kuşkum bulunmamaktadır" karşılığını verdi. Daha sonra öğretmenlerle fotoğraf çektiren Sezer, aynı coşkuyla uğurlandı.Kategori : POLİTİKA