Tuncay gibisi zor bulunur

Tuncay gibisi zor bulunur
Her yıl bir şeyler kattı kendi futbol felsefesine. 20'sinde gelmişti Fenerbahçe'ye. Büyük aşama kaydetti.Abone olTuncay'ın kafası karışık. Avrupa'ya açılma vakti geldi diyor ama kulübüne de kapıyı tamamen kapatmıyor. Gider ya da gitmez gerçek şu ki Tuncay gibi futbolcular zor bulunuyor. Ne denli faydalı futbolcu olduğunu anlamak için 5 sezonda neler yaptığına bakmak lazım.

Fenerbahçelilerin alışık olmadığı bir oyun tarzını oynuyordu. Sarı lacivertlilerin geleneksel oyun anlayışına uymuyordu. Şova dönük kısa paslı futbolcuları seven seyirciler on liposuction un çılgınca koşmasını biraz garipsiyordu ilk zamanlar.

Üstelik ilk yıllarda teknik becerisi bu kadar da iyi değildi. Ama o her geçen yıl üstüne bir şeyler kattı. 34 maçlık lig maratonunda forma giydiği maç sayısı 30’u buldu. Avrupa ve Türkiye kupalarını da eklediğimizde rakam her sezon ortalama 50’yi buldu..

Son 5 sezonun Ümit Özat’la birlikte en istikrarlı futbolcularından. 5 sezonda üç şampiyonluk yaşadı. 20 yaşında Fenerbahçe forması giydi ve bir daha hiç çıkarmadı. Bundan futbolcu olmaz diyenleri utandırdı.2002-2003’te 29 maç ve 9 gol 2003-2004’te 31 maç 12 gol, 2004-2005’te 31 maç 5 gol, 2005-2006’da 30 maç 13 gol, 2006-2007’de 31 maç 9 gol attı.

Gece hayatı da olmadı. Magazin sayfalarında onu görmedik. Başarında düzenli hayatının payı büyük desek yanlış olmaz. Bu sezon 6 sarı kart gördü. En kötü zamanda bile umudunu kesmedi, arkadaşlarını ve seyircileri coşturdu. Alkmaar maçında 3-1 yenikken takımını ateşleyerek beraberliğe taşıması hala hafızalarda. Bu sezonun ikinci yarısında Alex’le birlikte takımını sırtladı. Zayıf olan teknik becerisini ve son vuruş noksanlığını gidermede aşama gösterdi. Artık klas goller de atıyor.

12 gol ile Fenerbahçe’nin Avrupa kupalarındaki en çok gol atan oyuncusu durumunda. En istikrarlı, en faydalı, en çok koşan, en kritik anlarda goller atan bir futbolcu. Fenerbahçe’den giderse büyük kayıp olacağı aşikar…

Yıldırım’ın bu oyuncuyu tutmak için ‘her türlü fedakarlığa hazırız’ sözü boşuna söylenmiyor. Rakamlar ortada.. Bu nitelikte bir oyuncuyu Avrupa’dan bile getirmek mucize gibi bir şey. Eğer Fenerbahçe Avrupa’da büyük hedefler çiziyorsa Tuncay Şanlı’yı mutlaka elinde tutmalı.Kategori : SPOR