Avea kredi alıp atak yaptı

Avea kredi alıp atak yaptı
GSM operatörleri rekabeti hızlanırken, Avea 1.6 milyar dolarlık altyapı yatırımları için yeni kaynak sağladı.Abone ol

Avea, 1.6 milyar dolarlık sendikasyon kredisi sağladı. Dünya Bankası’nın yan kuruluşu IFC ve ABN Amro Bank’ın global koordinatörlüğünü üstlendiği sendikasyon kredisinin vadesi, kredi dilimine göre 8-9 yıl arasında değişecek. Ave prefabrik ev modelleri a CEO’su Cüneyt Türktan konuyla ilgili yapılan basın toplantısında 1,6 milyar dolarlık sendikasyonun kısa dönemli borçların uzun döneme çevrilmesinin yanı sıra altyapı yatırımları için kullanılacağını söyledi.

Artıya döndük
Avea’nın şu anda hem rakamlarını artıya götürdüğünü hem de iyi bir trafik taşıdığını dile getiren Türktan, 3G ile ilgili bir soru üzerine de, “Bunun için ayrı bir iş modeli var. Gerekirse sermaye artırımı olabilir. 3G’de gençlerin vakti, kabiliyeti var ama parası yok. Bu gençler paralı olursa 3G başarılı olur” diye konuştu.

Cem Yılmaz’lı reklamlar çok yakında başlıyor
Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Paul Doany, Türk Telekom’un öz kaynak açısından şirketi desteklediğini, sağlanan kredinin finans kuruluşlarının Türk Telekom, Avea ve Türkiye’ye olan güvenini gösterdiğini vurguladı. Doany, bu yıl sonuçlarının çok iyi olmasını bekledikleri Avea’nın 3G’de büyük bir atılım yapacağını söyledi. Doany, Cem Yılmaz’ın rol aldığı reklamların çok yakında yayına gireceğini kaydetti.Kategori : EKONOMİ