Günah keçisi Memo

Günah keçisi Memo
Mehmet Okur, takımı Jazz'ın Spurs'e 4-1'lik seride elenmesinin ardından takım arkadaşları tarafından topa tutuldu.Abone ol

NBA'deki gururumuz Mehmet Okur, takımı Utah Jazz'ın San Antonio Spurs'e 4-1'lik seride elenmesinin ardından takım arkadaşları tarafından topa tutuldu.

Normal sezonda 17.6 sayı ortalaması online çiçek gönder tutturan Memo, playoff'ta 11.8, Spurs serisinde ise 7.2 sayı ile oynadı. Seride takımın en etkili isimleri olan Carlos Boozer ve Deron Williams kötü oynayan arkadaşlarını sert bir şekilde eleştirdi.

Williams, "Ben her zaman kazanmak için oynarım, her zaman rekabetçi oldum. Yenmek beni ateşler. Ama takımdaki bazı oyuncular böyle değil" dedi. Takımın bir diğer yıldızı Boozer da, bazı oyuncuların playoff bitmeden tatil planları yaptığını söyledi. Boozer, "Bize sahada herşeyini veren, şampiyonluk vizyonu olan oyuncular lazım. Tatil planını yaptıysan bu şampiyonluk vizyonu değildir" diye konuştu.

Boozer ve Williams'ın eleştirdiği isimlerin playoff'ta sayı ortalamaları düşen Mehmet Okur, Andrei Kirilenko ve Gordan Giricek olduğu öğrenildi. Memo, hücumda zorlanmasına rağmen, savunmadaki gayretiyle alkış toplamıştı. Playoff'ta Yao Ming ve Tim Duncan gibi devlerle boğuşan Memo'nun hücumdaki düşüşü de savunmadaki çabasına bağlanmıştı.Kategori : SPOR