Bu şampiyonluk unutulmaz

Bu şampiyonluk unutulmaz
Beko Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe Ülker'i şampiyonluğa taşıyan antrenör Aydın Örs çarpıcı açıklamalar yaptıAbone ol

Beko Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe Ülker'i şampiyonluğa taşıyan antrenör Aydın Örs, büyük bir kulübün 100. yılında şampiyon olmaları nedeniyle büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Örs, "Bunu yaratan insanlar var. Oyuncuları kutluyorum. Sahada neredeyse parkeyi yiyecek şekilde hazırlandılar. Avrupa'nın hangi takımı karşımızda olsaydı yenerlerdi" diye konuştu.
< en iyi çiçek siteleri br>Efes Pilsen'in başında 5 şampiyonluk yaşadığını hatırlatan antrenör Örs, "Bu 6. şampiyonluğum çok anlamlı oldu. 10 yıl sonra tekrar şampiyonluk sevinci yaşadım. Efes Pilsen'e teşekkür ediyorum. Antrenörlüğüme çok katkı yaptı. Taraftar konusunda da kısıtlama yapmadılar. Bu da büyüklüğü gösteriyor" dedi.

Şampiyonluğun birkaç gün yaşanacağını kaydeden Aydın Örs, "Şampiyonluk birkaç gün sonra bitecek, ama bu şampiyonluk tarihe yazılacak. Ölsek bile tarihe yazılacak. Bu bakımdan, bu başarı başka anlam taşıyor. Bu kulübün hedefi şampiyonluk olmamalı. Avrupa Ligi'nde bir şeyler yapmalıyız. Gelecek sene çok daha iyi performans göstereceğiz" diye konuştu.

Örs, sezon içinde zor dönemleri olduğunu ama başkan ve yöneticilerin takımın arkasında durduğunu söyledi.

İbo havalara uçtu

İbrahim Kutluay da 100. yılda şampiyon olmaları nedeniyle ayrıca gurur yaşadıklarını belirterek, "Şampiyonluğu en çok isteyen takım bizdik. Böyle bir takımın oluşmasında katkısı olan başkan ve yöneticilere teşekkür ediyorum. Şampiyonluğu hak eden bizdik" dedi.

Play-off final serisinin en iyi performansını gösteren Damir Mrsic ise "Taraftarlarımız bizi yalnız bırakmadı. Bize inanılmaz güç verdiler. Bu sene bizim için çok önemliydi" değerlendirmesinde bulundu.

Fenerbahçe Ülkerli oyuncular ve teknik heyet, şampiyonluk sevincini Bağdat Caddesi'nde taraftarlarıyla birlikte kutladı. Fenerbahçe Ülkerliler üstü açık otobüsle caddede tur attı.Kategori : SPOR