Sivasspor bu ligin gizli şampiyonu

Sivasspor bu ligin gizli şampiyonu
Sivas'ı 5. sıraya taşıyan Bülent Uygun, "Geldiğimiz yere baktığımızda kendimizi şampiyon görüyoruz'' dedi.Abone ol

Uygun, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, Gaziantepspor galibiyetinin ligin üst sıralarında mücadele etmeleri açısından çok önemli olduğunu belirterek, ''Takımımla, futbolcularımla gurur duyuyorum. 10 kişi kalmamıza rağmen sahadan galibiyetle ayrıldık. Kazandığımız 3 puan bizi güzel yerlere getirdi. Puanımızı 41 kere maşallah 41'e çıkarttık'' dedi.

Daha iyi yerlere gelmek, daha iyi başarılar elde etmek için mücadelelerinin devam edeceğini belirten Uygun, son 6 hafta oynayacakları maçlardaki performansın Sivasspor'un ligdeki durumunu belirleyeceğini, öncelikle sezon başında koydukları 45 puan hedefine ulaşmak için mücadele edeceklerini söyledi.

Uygun, ''Gidebileceğimiz yerlere kadar gideceğiz'' diye konuştu. Sivasspor'u UEFA'ya katan ilk teknik adam olarak tarihe geçmek istediğini belirten Uygun, bu hedefin gerçekleşebilmesi için zamana ihtiyaç bul ürün teşhir standı unduğunu, kulübün maddi anlamda güçlü olmasına ve taraftarın takıma kenetlenmesine bağlı olduğunu söyledi. Transfere çok yüksek rakamlar harcayan, çok büyük bütçeleri olan kulüplerle kıyaslandığında, küçük bütçelerle kurulan takımının ligde şu andaki durumunun çok büyük bir başarı olduğunu anlatan Uygun, ''Kurulduğumuz bütçe ile geldiğimiz yere baktığımızda kendimizi şampiyon görüyoruz'' dedi. Sivasspor'un kalan maçlarda da savaşan, mücadele eden, futbolun güzelliklerini sahaya yansıtan, fair-play ruhundan ödün vermeyen bir oyun ortaya kayarak ligi tamamlayacağını ifade eden Uygun, başarıya herkesin inanması, maddi ve manevi destek vermesi gerektiğini belirterek, ''Sivasspor'u güzel günler bekliyor, bunu kimse engelleyemeyecek'' diye konuştu.

Sezon sonunda futbol anlayışlarına uymayan bazı oyuncularla yollarını ayıracaklarını ifade eden Uygun, 3 futbolcu ile de prensipte anlaşma sağladıklarını, bu futbolcuların ismini kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz ve kendisinin bildiğini, isimleri şu an için sakladıklarını söyledi. Denenmek üzere gelen Togo milli takımı oyuncusu Mamom Scherif Foure'nin antrenmanlardaki ve gelecek hafta içi Tokatspor ile yapılacak hazırlık maçındaki performansına bakacağını belirten Uygun, orta sahada top koşturan 25 yaşındaki Foure'yi performansına göre sezon sonunda değerlendirmek istediklerini kaydetti.

BALİLİ'YE İSTEĞİ ÜZERİNE CEZA

Balili'ye yönelik bazı televizyon kanallarında yapılan eleştirilere de değinen Uygun, Balili'nin hataları bulunduğunu, ancak bu eleştirilerin yanlış olduğunu söyledi.

Balili'nin takımının galip gelmesi için futbolun gereklerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştığını anlatan Uygun, golcü oyuncunun, bu hareketleri nedeniyle kendisine ceza kesilmesini istediğini, isteği doğrultusunda kesilecek olan cezanın Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocuklara ya da huzur evindeki yaşlılara bağışlanacağını belirtti.

Golcü oyuncu Mehmet Yıldız'a Gaziantepspor maçında tribünlerden bazı kişilerin küfür ettiğini ifade eden Uygun, Mehmet'in çok kişilikli ve beyefendi bir futbolcu olduğunu, takımının başarısı için en iyi mücadeleyi ortaya koyduğunu söyledi. Sivasspor'un başarısında Mehmet'in önemli bir pay sahibi olduğunu anlatan Uygun, küfür eden kişileri kınadığını, o kişilerin Sivasspor taraftarı olamayacağını ifade etti.

-UYGUN'A GELEN TEKNİK DİREKTÖRLÜK TEKLİFLERİ-

Kendisine de Süper Lig takımlarından teknik direktörlük teklifi geldiğini belirten Uygun, şu an Sivasspor'un başarısı için ter döktüğünü, kulüp başkanı Otyakmaz ve Sivasspor'un kendisi için ayrı bir önemi olduğunu ifade etti.

Sivasspor'da menajerlik ve teknik direktörlük görevlerini yürüterek tecrübe kazandığını anlatan Uygun, büyük kulüplere teknik direktör olmasının şu an için çok erken olduğunu, gelecekte böyle bir görevi düşünebileceğini söyledi. Lig şampiyonunun hangi takım olacağı ile ilgili soruya ise Uygun, şampiyonu Beşiktaş-Fenerbahçe maçının belirleyeceği karşılığını verdi.
Kategori : SPOR