Türkiyenin 55. partisi kuruldu

Türkiyenin 55. partisi kuruldu
Türkiye'nin 55. partisi, Yüce Diriliş Partisi kuruldu. İşte yeni partinin Türk siyasetindeki hedefleri..Abone ol

Partinin kuruluş dilekçesini, kuruculardan Osman Sarı ve beraberindekiler İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Yılmaz Arslan'a verdi. Sarı, bakanlıktan ayrılırken yaptığı açıklamada, Yüce Diril yağ parçalama iş Partisinin, ''millete vatana hayırlı olmasını'' diledi.

Partinin kısa adının ''YÜCEDİRİP'' olduğunu belirten Sarı, partinin ambleminin ''dolunay, gül ağacı ve yol'' olarak üç unsurdan oluştuğunu kaydetti. Partinin, ''ülke ve milletin, manen ve maddeten en iyi, en doğru, en güzel seviyeye ermesi ve tüm haklarının korunmasını'' amaçladığını söyleyen Sarı, partinin kurucu üyelerinin 35 kişiden oluştuğunu söyledi.

Kapanan Diriliş Partisi Genel Başkanı Sezai Karakoç'un, partinin kurucu genel başkanı olduğunu bildiren Sarı, Karakoç tarafından daha önce kurulan Diriliş Partisi'nin, seçimlere girememesi ve kısa sürede örgütlenmesini tamamlayamaması nedeniyle feshedildiğini kaydetti.

Yüce Diriliş Partisinin kurarak yeni bir açılımla ortaya çıktıklarını belirten Sarı, ''Partimiz, yeni bir ses, yeni bir görüş olarak ortaya çıkacaktır ve şu andaki siyasi partilerden tamamen farklıdır'' dedi.Kategori : POLİTİKA