Google bize logo yaptı

Google bize logo yaptı
Google Türkiye'den çocuklara jesti. 23 Nisan'da ana sayfada Türkiye için özel tasarımlı logo yayınlanacak.Abone ol

Google Türkiye ana sayfası www.google.com.tr adresinde 23 Nisan'da Türkiye için özel tasarımlı logo yayınlanacak. Google'den yapılan açıklamaya göre, Google, ana sayfa logosunun yerine, Türk çocukl mini gastrik bypass ameliyatı arının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayan özel tasarımlı bir logo kullanılacak. ''Doodle'' olarak nitelendirilen özel tasarımlı logolar 1999 yılından itibaren Google'nin kurucuları Larry Page and Sergey Brin tarafından kullanıldı.

Doodle uygulamaları, tüm dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere bu platformda yer vererek, dikkat çekmeyi amaçlıyor. Ayrıca internet kullanıcıları bu özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o güne/kişiye/konuya özel daha ayrıntılı bilgiye erişebiliyorlar.

Google, EMEA Bölgesi Pazarlama Müdürü Yonca Brunini konuya ilişkin yaptığı açıklamada, bu Doodle'yi google.com.tr'de yayınlamalarının Türk internet kullanıcılarının Google Doodle özel logolarına gösterdikleri ilgiden kaynaklandığını belirtti. Brunini, 23 Nisan logosunun Google'nin Türkiye pazarına verdiği önemin ve bağlılığının bir göstergesi olduğunu ifade etti.Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ